Voor het gebruik van het Free Lock-systeem in combinatie met een orthese (ondersteunende voorziening), is een speciale variant ontwikkeld: Free Lock Orthese Grip (FL-OG). Deze heeft een dusdanige vorm, dat het systeem aan de onderzijde van een hand- of armorthese kan worden bevestigd. De Free Lock OG heeft geen eigen polsunit en is daarom op exact de juiste afstand en hoogte onder de ortheseschaal te bevestigen.
Het Free Lock systeem is leverbaar in de geannodiseerde kleuren zilver en zwart.
Eigenschappen
Werking van het Free Lock-systeem
Het Free Lock-systeem is een mechaniek dat geometrisch dusdanig is ontworpen dat het zichzelf vastklemt om het stuur bij versnellen of vertragen van een (motor)voertuig. In geval van een onverhoopte aanrijding, valpartij of krachten groter dan vooraf ingesteld, zal het systeem ontgrendelen.
Specificaties
Specificaties Free Lock voor Orthese (FL-OG) |
|
|
Materials |
Aluminum, stainless steel, polyurethane, nylon, synthetic leather |
|
Color(s) |
Black, Silver |
|
Length |
110 mm |
|
Width |
25 mm |
|
Height |
65 mm |
|
Weight |
183 gr |
|
Grip diameter (closed hook) |
30 mm |
|
Pre-set gripping strength (av.) |
5 kg / 50 Nm |
|
Min-max gripping strength |
1 kg - 11 kg / 11 Nm - 110 Nm |
|
Range of motion all directions (basic position on handle bar) |
20° all directions - unlocking starts from 21° with force applied |
|
Connection |
2x M6 bolt (2 M6 thread holes in FL-OG body) |
|
Warranty |
2 years |
Documentatie
Voor het gebruik van het Free Lock-systeem bij prothesen voor kinderen, wordt vaak de Free Lock Orthese Grip (FL-OG) ingezet. Deze is korter, compacter en lichter dan de Free Lock Prothese Grip (FL-PG). In combinatie met een op maat te maken adapter, kan deze dan eventueel aan de voorzijde prothese worden bevestigd.
Als u interesse heeft in deze versie, graag overleg vooraf ivm. maatwerk adapter!










